Şap Uygulamaları

Bir inşaat uygulamasında, en önemli detaylardan biri şap uygulamasıdır. Firmamız tüm hizmetlerinde olduğu gibi, şap uygulamaları bakımından da beklentilerinizi karşılayacak özelliklerdedir. Şap atmak, kurumasını tamamlayan, dökülme yapan, beton alanda zemin kapsamında izolasyon yapmak, görsel anlamda, estetik noktada güzel görünmesini etkili şekilde artırmak, özel amaçlı kullanımlar için estetik etki yaratmak noktasında kullanılan bir uygulamadır. Şap atmak, yüzeyin dış etkenlerden korunmasını da sağlar. Islanma, çizilme, darbelerden korunma gibi olumlu etkileri sağlar. Bu şekilde zeminlerin ömrü önemli ölçüde uzar. Şap birçok alanda kullanılabilir. Bu noktada kullanım alanlarının son derece geniş olduğunu belirtmek mümkündür. Firmamız tarafından yerinde inceleme, etüt yapılarak şap uygulamaları eksiksiz olarak yapılır.

Yapılan zemin kısımlarında şap uygulaması yapılmalıdır. Hem açık, hem de kapalı alanların zeminlerinde firmamız tarafından uygulama yapılmaktadır. Öte yandan, özellikle, su ile temas edecek, nemlenme riski yüksek olan yerlerde de uygulama yapılmalıdır. Firmamız tarafından, açık ve kapalı otopark alanlarında mutlaka şap uygulaması da yapılır. Zemin çalışmasının ardından, şap uygulaması yapılmaktadır. Fabrika zeminlerinde, hem iç kısımlar, hem de dış alanlarda yapılmaktadır. Fabrika tavanlarının ana kısımlarında da uygulama yapılır. Açık spor ve kapalı spor alanlarında, sahalarında şap işlemi firmamız tarafından uygulanmaktadır. Sergi salonlarında, özel gösteri salonlarında ve bu şekilde büyük çaplı alanlarda ve sahalarda da şap işlemleri yapılmaktadır. Islanmadan yüzeylerin korunması, çizilmesinin önlenmesi, yüzeyin saydam ve düz hale gelmesi, dayanıklılık kazanması için şap uygulaması çok önemlidir.

Firmamız her işleminde olduğu gibi, şap uygulamalarında da büyük bir özen göstermektedir. Buna göre, şap işlemi yapılacak alanın kirden arınmış, temiz olması çok önemlidir. İnşaat harçları ve diğer artıklarının alandan alınması gerekir. Şap kalınlığının alanın ölçülerek tespit edilmesi gerekir. Şap kalınlığı bu ölçümden sonra ayarlanır. Çimento ve sentetik malzeme ile dökülecek şapların kalınlığı farklıdır. Uzman personelimiz bu ayarlamalarda profesyoneldir. İşlemlerimizde, personelimiz gerekli iş sırasına harfiyen uyar. Temizleme, kotun işaretlenmesi, terazi ile ölçüm yapılması, şapın hazırlanması, mastar ile düzeltme, şapın dökülmesi işlemleri sıralı ve özenle yapılmaktadır.