Baskı Beton Uygulamaları

Mimarinin kendini en fazla gösterdiği alanlardan biri mekân kaplamalarıdır. Zemin kaplama sistemlerinin doğru şekilde seçilmesi ve uygulanması, mekânda mükemmel bir etki uyandırır. Bu nedenle, seçimlerin yapılması önemlidir ve gelişmiş zemin kaplama sistemlerinden seçim yapmak mükemmel bir karardır. Özel ve yeni nesil sistemlerden biri de baskı beton uygulama sistemleridir. Bu sistemin özelliği taşların tek tek döşenmiş etkisi uyandırmasıdır. Bu özellik uygulamada baskı sistemlerinin modern teknoloji ile çizilmesinden meydana gelmektedir. Tarihi mozaik taş uygulaması hissi de uyandırmaktadır. Bu şekilde, özellikle yazlık evlerde ve yazlık alanlarda son derece özel bir görüntü elde edilmektedir. Günümüzde birçok mimari uygulamada baskı beton uygulamaları haklı olarak tercih edilmektedir.

Baskı beton uygulamalarının en önemli özelliklerinden biri doğal taşların görüntüsünü aynen vermesidir. Granit ve diğer taşların görüntüsü mükemmel olmakla birlikte, bunların maliyeti giderek artmaktadır. Bunun yerine aynı görüntü etkisi baskı beton uygulamaları ile eksiksiz şekilde sağlanmaktadır. Uygulama açısından, görüntü ve seçim özgürlüğü açısından son derece zengin seçeneklere sahiptir. Birçok avantajı olan bir uygulamadır. Antik etkisi ile özellikle eski yapı severler için mükemmel bir seçimdir. Öte yandan maliyeti doğal taş uygulamalarına kıyasla son derece azdır. Mukavemet yani dayanıklılık değerleri de yüksektir ve son derece uzun ömürlüdür. Uygulama süresi bakımından son derece avantajlıdır ve uzun yıllar rahatlıkla kullanılabilecek bir uygulamadır.

Baskı beton uygulamalarında, aynı anda beton yüzeye uygulanır. Betonla birlikte priz alır, yüksek dayanma gücü olan, aşınmalara ve darbelere karşı dayanıklı, leke tutmayan ve kolay temizlenen, özel kaydırmaz taban sistemi olan, rengi solmayan özelliklere sahiptir. Bir zemin uygulamasından kaynaklanan tüm özellikler yeni nesil baskı beton sistemlerinde bulunmaktadır. Uzun ömürlü olan bu taban uygulaması sistemi ile gelecek nesillere kalacak şekilde bir mimari eser yaratmak mümkün olacaktır. Kaliteli, estetik anlamda mükemmel görünümlü, etkisi son derece konuşulacak ve ilgi çekecek özelliklere sahiptir. Mutlaka zemin kaplamaları için bu sistemi değerlendirmelisiniz. Sitemizde baskı beton uygulamaları ve çalışmalarımız konusunda tüm detaylı bilgileri de bulacaksınız.